4 zasady przy wyborze sali weselnej

Każda młoda para wie, że wybór sali weselnej nie należy do najłatwiejszych zadań w organizacji wesela. Z tą wyjątkowo trudną misją muszą zmierzyć się wszyscy nowożeńcy. Podpowiadamy więc, jak wybrać odpowiednią salę weselną, aby niczego nie żałować!

Zacznij od ustalenia liczby gości, co pozwoli określić, jakiej wielkości powinna być sala. Następnie zastanów się nad lokalizacją – czy ma to być urokliwe miasto np. Lublin, czy może wieś w górach? Określ też jakiego rodzaju ma to być sala – bardziej nowoczesna czy może staropolski dworek, jak np. http://dworekarkadia.pl/wesela.html.

Ufaj swojej estetyce
Najważniejszą sprawą, jaką należy rozważyć, to przede wszystkim zaufanie. Chodzi o to, żebyście zaufali swojemu instynktowi, co do miejsca i nie dali się przekonać pierwszej lepszej lokalizacji, która w zasadzie w ogóle nie odpowiada waszym charakterom.

Trzymaj rękę na budżecie
Bądźmy szczerzy – budżet to jedna z najważniejszych kwestii, którą każda para powinna rozważyć przed wyborem miejsca. W zasadzie to od niego powinien rozpocząć się cały proces planowania wesela. Przecież to właśnie budżet rządzi każdym aspektem wesela, a to bardzo ważne w przypadku wyboru sali weselnej. Pary często są zaskoczone tym, jak szybko koszty wzrastają z każdą kolejną rzeczą.

Nastrój sali
Przy wyborze sali weselnej tak naprawdę ważny jest jeden, kluczowy czynnik. Chodzi o nastrój przestrzeni. Otóż powinna ona służyć jako odzwierciedlenie stylu życia, zainteresowań i osobistych gustów nowożeńców. Co to oznacza? Kochacie klimat retro? Weźcie ślub w dworku polskim, udekorujcie go sianem i urządźcie prawdziwie folkową potańcówkę!

Myślcie o gościach
Wiele par zapomina się i troszczy się tylko o swój komfort, jednak warto pamiętać o gościach. Chodzi o zajęcie się takimi kwestiami, jak podróżujący z daleka, nocleg, miejsce dla dzieci i starszych oraz właściwe menu dla niejedzących mięsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *