Sesja rodzinna – czy warto?

Obecnie żyjemy otoczeni przez obrazy, które non stop oglądamy w social mediach. Wydawać by się mogło zatem, że profesjonalna sesja rodzinna to przeżytek. Pomyśl jednak, jak często wracasz do zdjęć, które nieustannie robisz swoim najnowszym smartfonem? Czy drukujesz je i zamieszczasz w albumie? Czy tak robione zdjęcia wieszasz na ścianie jako pamiątkę, na którą będziesz mógł spoglądać każdego dnia? Bądźmy szczerzy, zdjęcia zrobione smartfonem lądują w sieci, żebyśmy zaraz o nich zapomnieli. A warto pomyśleć o prawdziwej, rodzinnej pamiątce, która zostanie z nami na całe życie.

Rodzinne zdjęcia są bezcenną pamiątką. Dobrze zrobiona sesja pokazuje naturalność i członków rodziny takimi, jakimi są naprawdę, na co dzień, bez zbędnych oficjalnych gestów. Z rodzinnych zdjęć powinna przebijać zatem wyjątkowo ciepła atmosfera, dzięki czułościom, zabawie i szczerym uśmiechom najmłodszych. Rodzinne fotografie to upominek na lata, który posiada również ogromne pokoleniowe znaczenie dla całej familii. W naszym rodzinnym albumie nie powinno zatem zabraknąć zdjęć, które uwiecznią nasze wspólne, piękne chwile.

Jak znaleźć fotografa?
Ważne jest, aby znaleźć profesjonalistę, który zadba o to, aby fotografie były na jak najwyższym poziomie. Najlepiej przejrzeć ofertę w sieci i zajrzeć do portfolio, jak do oferty działającego w Kielcach studia fotograficznego Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/fotografia-dziecieca/. Sprawdźmy czy estetyka zdjęć odpowiada naszej i czy modele wyglądają na zrelaksowanych i zadowolonych, co powie nam o jakości współpracy z fotografem.

Jak przygotować się do sesji?
Zdjęcia rodzinne warto robić, nawet bez specjalnej okazji. Sesja fotograficzna jest dobrym rozwiązaniem, dającym nam pewność, że na zdjęciu będą wszyscy członkowie rodziny. Tak, zawsze możemy użyć samowyzwalacza, jednak zdjęcia takie są z reguły źle wykadrowane i kiepskiej jakości. Możemy wykonać sesję rodzinną 2+2, czyli rodzice z dziećmi, choć coraz bardziej popularne są też zdjęcia wielopokoleniowe. Warto do takiej sesji się przygotować, a więc założyć ulubione, eleganckie ubranie. Babcia może włożyć ulubioną biżuterię, którą dostała od dziadka kilkadziesiąt lat temu a dzieci przynieść swoje ulubione pluszaki. Ważne jest to, aby sesja pomimo przygotowań była czasem dla rodziny, a nie tylko samym zdjęciem. Dzięki niej nasze rodzinne relacje mogą jeszcze bardziej się zacieśnić i stać się niezapomnianą chwilą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *