Dźwięk i światło jako nieodłączny element wydarzeń

Wydaje się oczywiste, że każde wydarzenie musi mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie – koncert, festiwal, pokaz, konferencja. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju event organizujemy, zawsze należy pamiętać o tych dwóch rzeczach. Dźwięk i światło to podstawowe elementy, choć kryje się pod tymi określeniami znacznie więcej, niż mogłoby się zdawać.

Dźwięk

Dźwięk to nie tylko nagłośnienie w postaci głośników, które znajdziemy zarówno na wielkiego formatu imprezach oraz na klubowych czy domowych zabawach. Jasne, wydaje się, że nagłośnienie jest najważniejsze. Jednak kategoria dźwięku w przypadku organizowania imprez i wydarzeń obejmuje także mikrofony bezprzewodowe i przewodowe, miksery dźwięku, głośniki basowe i wiele innych. Profesjonalne firmy, zajmujące się organizacją wydarzeń oferują zazwyczaj wynajem sprzętu tego typu wraz z dowozem, rozłożeniem i zainstalowaniem na miejscu oraz późniejszym zebraniem. Dodatkowo, takie firmy zajmują się obsługą urządzeń na imprezach okolicznościowych i wydarzeniach. Przykładowo firma Szok zajmuje się dostarczaniem sprzętu i kompleksową obsługą z zakresu dźwięku i światła na wydarzeniach, o czym możemy przeczytać na ich stronie internetowej – Szok.biz.

Światło

Światło już dawno przestało pełnić podstawową funkcję wyłącznie, a zaczęło stanowić pewien element rozrywki i show samo w sobie. Iluminacje świetlne potrafią zapierać dech w piersiach, dlatego też organizowane są specjalne pokazy tego typu sztuki. Także na różnego rodzaju wydarzeniach i imprezach światło ma o wiele więcej funkcji, niż tylko oświetleniową. Dzięki zabawie światłem i cieniem możemy budować nastrój, który pasuje do danej chwili w trakcie przedstawień. Na koncertach często buduje się napięcie i podsyca emocje tłumu z pomocą oświetlenia. Reflektory, kolorowe lampy, oświetlenie punktowe, ruchome głowy, listwy ledowe to nieliczne elementy z tej kategorii, które sprawdzą się na różnego rodzaju wydarzeniach.

Profesjonalni organizatorzy imprez masowych doskonale potrafią dobrać odpowiednie elementy oświetlenia i dźwięku, które pomogą stworzyć niezwykły klimat oraz będą właściwe dla konkretnego typu wydarzenia czy uroczystości. Warto nie zapominać o możliwościach, jakie dają światło i dźwięk, gdyż mogą one stanowczo zadziałać na korzyść naszego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *