Profilaktyka zdrowia zębów

Profilaktyka zdrowia zębów

Najistotniejszą rzeczą w dbaniu o zdrowe i piękne zęby jest profilaktyka. Lepiej w końcu dbać i zapobiegać, niż leczyć. Z tego powodu zęby należy nie tylko myć codziennie i starannie, ale także regularnie poddawać kontroli stomatologicznej i zabiegom profilaktycznym. Raz na jakiś czas należy umówić się na piaskowanie, skaling, a nawet wybielanie. Takie zabiegi pomogą zachować świetny wygląd zębów na dłużej oraz zapobiegać pojawianiu się chorób.

Profilaktyka trochę inaczej

Niektóre gabinety stomatologicznej mają własny pomysł na profilaktykę poza znanymi dobrze wszystkim metodami. Takim autorskim programem profilaktycznym może pochwalić się opolska klinika Dr. Baron. Program nosi nazwę „SPA dla zębów” i opiera się na nowoczesnych, kompleksowych metodach, mających zadbać nie tylko o zdrowie zębów, ale także o zdrowie ogólnie. Podstawą spa jest zabieg higienizacyjny, dzięki któremu utrzymamy zdrowe i piękne zęby bez kłopotów z próchnicą. Dodatkowo zabieg pozwala zmniejszyć ryzyko wielu chorób, jak choroby serca, zatok szczękowych, zapalenia stawów i nerek, chorób z autoagresji oraz anginy. Więcej na temat tego magicznego SPA znajdziemy na stronie https://drbaron.pl/

Co to jest skaling?

Skaling jest zabiegiem, którego celem jest usunięcie załogów nazębnych lub inaczej kamienia nazębnego. Taki osad jest szkodliwy dla naszych zębów i całej jamy ustnej, gdyż stanowi siedlisko dla wielu bakterii i doprowadza do chorób zębów.

Skaling jest całkowicie bezbolesny, o ile nie występują stan zapalny tkanek otaczających ząb – wtedy możliwe jest uczucie dyskomfortu lub miejscowego bólu. W takich wypadkach stosuje się znieczulenie.

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to zabieg, w trakcie którego usuwa się nalot nazębny oraz wszelkie osady i przebarwienia z powierzchni zębowej. Piaskarka emituje strumień wody z dodatkiem drobin czyszczących, który jest pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc i jest skuteczny. Piaskowanie najczęściej stanowi uzupełnienie zabiegu skalingu.

Polishing

To bezbolesny zabieg z użyciem specjalnych polerskich past o zróżnicowanej ścierności oraz gumek polerujących i szczotek. Usuwany jest osad i nalot nazębny, a powierzchnia zębowa jest wygładzana i polerowana dla uzyskania gładkiej i czystej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *