Jak wybrać fotografa i kamerzystę na wesele?

Fotografie i film ślubny to jedne z najcenniejszych pamiątek, do których z chęcią i nostalgią wraca się przez resztę życia. To właśnie one upamiętniają dzień, w którym przed całą rodziną i przyjaciółmi wyznało się sobie miłość. Jest to wystarczający powód do tego, aby zatrudnić jak najlepszego profesjonalistę, który uwieczni magię chwili. Odpowiedni wybór zagwarantuje, że zarówno film, jaki i zdjęcia ślubne będą najwyższej jakości. Jak znaleźć takiego profesjonalistów? Oto kilka rad.

Tak naprawdę fotografa i kamerzysty najlepiej zacząć szukać tuż po wybraniu daty ślubu i wesela, znalezieniu sali i wyborze oprawy muzycznej. Gdzie rozpocząć poszukiwania? Najłatwiej przeglądać oferty fotografów ślubnych w sieci, gdzie na stronie internetowej, jak np. https://dwiewieze.pl/ można zapoznać się dotychczasowymi realizacjami i stylem pracy. Warto jednak uważać, ponieważ w dobie tanich lustrzanek wielu z fotografów nazywających siebie ślubnymi, ma niestety z tą branżą niewiele wspólnego. Wniosek? Zawsze weryfikujcie ich dorobek i zadawajcie pytania.

Wybór fotografa
Zdjęcia zamieszczane w galeriach internetowych to zazwyczaj starannie wybrane próbki. Najlepiej więc poprosić o pełną fotorelację z czyjegoś ślubu, co da nam dużo lepszą możliwość oceny umiejętności fotografa. Ponadto zwracajcie uwagę na styl fotografii, jednak kierujcie się przy tym własnym gustem. Dobrym pomysłem jest zapytanie o licencję fotografa ślubnego, czyli zezwolenie wydawane przez Kurię na fotografowanie miejsc sakralnych. Jest to dość istotne, ponieważ brak dokumentu może uniemożliwić wykonywanie zdjęć podczas ceremonii. Nie zawsze też najlepszy fotograf w danym rejonie będzie tym, który najbardziej nam odpowiada. Wówczas można wybrać fotografa z Kielc i z innych miejsc, ważne, aby jego lub jej zdjęcia najbardziej nam pasowały.

Kamerzysta
Powyższe wskazówki odnoszą się również do filmów wideo, a więc przed wyborem należy zastanowić się czego właściwie oczekujecie. Preferujecie film ślubny czy może popularny ostatnio teledysk trwający nie dłużej niż 10 minut? Do wyboru jest wiele opcji, wszystko zależy od naszych upodobań, które należy od razu komunikować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *