Na co zwrócić uwagę wybierając motor na akumulator dla dziecka?

Do niedawna to samochody na akumulator robiły furorę wśród dzieci. Na scenie pojawił się jednak nowy konkurent, czyli motory na akumulator. Zabawka ta daje mnóstwo frajdy fanom dwóch kółek. W artykule wyjaśniamy czym różnią się one od samochodów i co należy wiedzieć przed ich zakupem. Zapraszamy do lektury.

Jakie są różnice między motocyklami a samochodami na akumulator? Motory są najczęściej mniejsze, lżejsze oraz – co bardzo ważne – znacznie tańsze. To wszystko przekłada się na wiele innych aspektów, na przykład takich, jak prędkość a więc i bezpieczeństwo. Trzeba podkreślić, że jest ona niższa niż w przypadku samochodów na akumulator. W przypadku motorów dla dzieci, zabawki te osiągają zazwyczaj maksymalną prędkość od 5 do 6 km/h, co jest dużą różnicą względem szans na uzyskanie nawet 10 km/h w przypadku samochodów. Jeżeli jednak szukamy zabawki zasilanej na akumulator dla młodszych pociech oraz takich, które nie mają jeszcze doświadczeń z takimi zabawkami, motory na akumulator sprawdzą się idealnie.

Dostosuj zabawkę do dziecka
Przy wyborze motoru na akumulator dla dzieci najważniejszym aspektem będą takie czynniki, jak waga, wzrost i wiek malucha. Bardzo ważne jest właściwe dopasowanie sprzętu do tych trzech czynników. W przeciwnym razie motor dla dziecka może okazać się zbyt mały i zbyt słaby do udźwignięcia naszej pociechy. Oczywiście może okazać się, że dziecko będzie za małe, przez co może obawiać się jazdy na motorze na akumulator. To wszystko oznacza, że najlepiej będzie dopasować sprzęt, sprawdzając jego specyfikację i porównując z gabarytami i wiekiem malucha. Producenci zawsze podają rekomendowany wiek i maksymalną ładowność motocykla na akumulator w opisie zabawki, jak np. na stronie https://zabawki-gry.pl/Motory-dla-dzieci-na-akumulator,c,50.

O czym jeszcze należy pamiętać?
Należy również zwrócić uwagę na przeniesienie napędu. Napęd na jedno koło będzie odpowiedni, jeśli dziecko będzie poruszać się po płaskich, równych drogach asfaltowych, z kostki bądź płyt. Napęd na dwa koła lepiej sprawdzi się z kolei w przypadku dróg gruntowych czy w leciutkim terenie. Zasilanie może być realizowane przez jeden bądź dwa akumulatory o napięciu 6 lub 12 V. Przed zakupem sprzętu sprawdźmy całkowitą pojemność akumulatorów. Najczęściej spotykane są akumulatory o pojemności od 4,5 do 7 Ah. Te najbardziej pojemne sprawią, że motocykl będzie mógł jeździć dłużej na jednym ładowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *