Drożdże gorzelnicze turbo

Drożdże turbo to drożdże gorzelnicze, służące do wyrobu domowego alkoholu oraz destylatu. W sklepie Alembik znajdziemy szeroki wybór drożdży gorzelnianych w atrakcyjnych cenach. Do najbardziej popularnych należą drożdże turbo typu pure, które dobrane są tak, aby wytworzyć maksymalnie czysty alkohol bez przykrego zapachu.

Drożdże gorzelnicze turbo używane są do destylatów po to, aby ten nie miał tak intensywnego posmaku bimbru. Tego rodzaju drożdże mają taką ilość pożywki i innych składników (np. środek zakwaszający nastaw) potrzebnych do fermentacji, które pozwalają zapewnić drożdżom gorzelnianym optymalne warunki do pracy. Na stronie https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane znajdziemy wiele różnych drożdży gorzelniczych turbo, m.in. Coobra, Spiritferm czy Double Snake.

Na 6 i 7 kg cukru
Drożdże gorzelniane turbo przeznaczone są do prostych aparatów destylacyjnych. Z reguły drożdże używane są w proporcjach na 6kg cukru i 23 litry wody. Warto dodać, że drożdże gorzelnicze typu pure można łączyć w duże nastawy nawet do 500 litrów. Inny rodzaj drożdży turbo, to drożdże gorzelnicze na 7kg cukru, które są w stanie w 5 dni przerobić 7kg cukru na alkohol.

Na 8 kg cukru
Następny typ drożdży gorzelniczych turbo do cukrówki, to drożdże odpowiednie na 8kg cukru. Jest to specjalny rodzaj wysoko alkoholizujących drożdży gorzelnianych, które przerabiają 8kg cukru w 23 litrach wody w 5 dni. Dzięki zastosowaniu produktu uzyskamy cukrówkę o stężeniu alkoholu ok. 21%. Z tak przygotowanej cukrówki na kolumnie rektyfikacyjnej uda nam się uzyskać około 4 litrów alkoholu powyżej 90%.

Kiedy mamy mało czasu
Drożdże gorzelnicze turbo marek Coobra 48, Alcotec 48H, T48, Double Snake C48, Coobra 8 przydadzą się nam jeśli mamy mało czasu i musimy bardzo szybko przygotować cukrówkę. Są to drożdże gorzelnicze turbo typu 24H, które potrafią przerobić 6kg cukru w 23 litrach wody w zaledwie 24 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *