Odpoczynek w górach

Jednym z lepszych terminów wyjazdu w góry jest wiosna. Ta pora roku ma wiele zalet i warto spędzić ją w górskim regionie. Ten czas sprawia, że będąc w górach możemy być blisko tego, co ciężko zobaczyć w mieście: świat rodzi się do życia. Rośliny rosną i dzieje się to dużo szybciej, niż gdziekolwiek indziej. Góry bardzo szybko nadrabiają tutaj stracony czas i chcą jak najszybciej znów być ładnie ubrane. Proces ten podczas pobytu w górach jest bardzo łatwo widoczny. Warto wdrapać się na jakiś szczyt i po prostu patrzeć na to, co dzieje się dookoła. Tak naprawdę każdego dnia widzimy zmianę.

Godzina po godzinie coś się zmienia w otoczeniu. Idąc przez łąkę widzimy, jak coś stara się wykiełkować, a kiedy idziemy tutaj drugiego dnia, to łąką jest w połowie zapełniona pięknymi kwiatami. To niezwykłe zjawisko, które dostępne jest tylko w górach A kiedy wszystko rośnie, to i ładnie pachnie. Spacery są przyprawione pięknym zapachem puszczanych pąków, Polany rzucają w nas różnymi zapachami i nie chcą przestać. Są bardzo intensywne, pobudzają nas do życia. To muzyka otoczenia, której nie słyszymy, a czujemy. Również ceny, które spotkamy na miejscu, nie są zbyt wysokie. Ludzi nie ma. Sezon zimowy się skończył i wielkie zgrupowania zaczną się latem.

Noclegownie stoją puste a na mieście nie kręci się za dużo turystów. To dobry czas na odpoczynek, który nie rozpruje naszego portfela. W związku z czym wartym uwagi jest również sklep turystyczny i górski Kraków. Nie dość, że zobaczymy kawał piękna, które każdego dnia będzie przynosić nam otoczenie, odpoczniemy, będziemy zdrowsi, to jeszcze zostanie nam na inne potrzeby. Warto przemyśleć ten termin jako podróż w góry. Pamiętać trzeba jednak, że góry, to jednak góry. Jesień to nie zima, racja, ale przydałoby się, aby mieć ze sobą dobre buty, które znajdziemy w sklepie z górskim rzeczami. Jeśli już będziemy na miejscu, to warto po prostu udać się na jakiś szlak, gdzie zobaczymy dużo więcej. Nie traćmy czasu na chodzenie dookoła, nisko, gdzieś po ulicy. Idźmy w głąb. A do tego buty są niezbędne, aby wygodnie zajść i wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *