Czy zdecydować się na lampy zewnętrzne?

Praktycznym zastosowaniem lamp zewnętrznych jest umieszczenie ich przy drzwiach wejściowych do posesji. Jednak lampy zewnętrzne pozostają długo zapalone. Warto zatem przy wyborze sprawdzić czy lampy są energooszczędne lub umieścić w nich żarówkę energooszczędną. Tego rodzaju lampy zewnętrzne zaliczane są do lamp jednofunkcyjnych. Dobrym rozwiązaniem są również lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu, tak zwane lampy dwufunkcyjne, które odpalają się tylko kiedy wykryją w swoim otoczeniu poruszający się obiekt, ale mogą również być zapalone na stałe.

Czy zdecydować się na lampy zewnętrzne?
Często nad wejściem do naszego domu znajduje się zadaszenie, które można wykorzystać do zawieszenia zewnętrznej lampy. Najczęściej tego rodzaju oświetlenie swoim kształtem przypomina latarnię zawieszoną na łańcuszku. W tym przypadku zwykle producenci wiszących lamp zewnętrznych zamieszczają informację na temat długości łańcuch. Warto zatem sprawdzić, czy nie będzie on zbyt długi lub krótki. Tego rodzaju lampy można również wykorzystać przy oświetleniu altanki w ogrodzie czy tarasu. Rozwiązaniem dla braku zadaszenia nad drzwiami są zewnętrzne lampy w kształcie kinkietu, które mogą płasko przylegać do ściany lub być zamieszczane pod kątem. Stylistyka lamp zewnętrznych może być różna i dzięki temu możemy stworzyć niepowtarzalny wygląd naszego wejścia. Przykładem mogą być lampy zewnętrze w kształcie latarni. Zwykle wykonane z aluminium, jednak w sprzedaży dostępne są również żelazne lub wykonane z utwardzanego tworzywa ABS. Również kolorystyka może być różnoraka. Od czarnych, klasycznych po lakierowane proszkowo. Tak naprawdę przy aranżacji naszej posesji przy użyciu lamp zewnętrznych, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i zasoby finansowe, które chcemy przeznaczyć na zakup.

Podsumowując najczęściej tego rodzaju oświetlenie swoim kształtem przypomina latarnię zawieszoną na łańcuszku. W tym przypadku zwykle producenci wiszących lamp zewnętrznych zamieszczają informację na temat długości łańcuch.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *