Jak urządzić pokój dziecka by utrzymać w nim porządek?

Niełatwo nauczyć dziecko sprzątania. Często rodzice zamiast rozważnie pomagać wyręczają dziecko w tym zadaniu. Zastanówmy się co zrobić, żeby utrzymanie porządku nie było dla dziecka rzeczą trudną.

Zredukuj liczbę zabawek i znajdź dla nich miejsce
W dziecięcym pokoju zawsze jest za dużo zabawek. Znajdziemy w nim klocki, samochody, maskotki czy wiele wiele innych rzeczy, którymi nasze dziecko się nie bawi. Dlatego co pół roku dobrze jest dokonywać przeglądu zabawek i ograniczyć ich ilość. Zepsute zabawki będą się nadawały do wyrzucenia ale znajdą się też takie, z których nasze dziecko już wyrosło. Takie zabawki możemy komuś podarować. Dobrze jest, kiedy do konkretnych zabawek przypiszemy konkretne miejsce i nauczymy nasze dziecko, gdzie dokładnie ma odkładać zabawki, kiedy przestanie z nich korzystać.

Zaopatrz się w różnego rodzaju pudełka plastikowe
Jeśli do tej pory zabawki w pokoju twojego dziecka miały swoje miejsce na półkach to lepiej z tego zrezygnować. Lepiej jest kupić kilka koszyków lub plastikowych pudełek i w nich trzymać rzeczy Twojego dziecka. Musimy przy tym pamiętać, by zabawki były odpowiednio pogrupowane, np. maskotki trzymamy w czerwonym pojemniku, klocki trzymamy w niebieskim pojemniku z misiem itd. W ten sposób dziecko szybko nauczy się, gdzie ma odkładać swoje zabawki.

Kup odpowiednie meble dla dzieci

W utrzymaniu porządku mogą nam pomóc także odpowiednie meble, w których znajdzie się wiele szuflad oraz przegródek, takie meble znajdziemy w sklepie internetowym lululaj.eu.
Oprócz funkcjonalnych rozwiązań, musimy być też konsekwentni, po pewnym czasie utrzymanie porządku nie będzie już rzeczą trudną.

One thought on “Jak urządzić pokój dziecka by utrzymać w nim porządek?

  1. Tylko zamykane pojemniki mogą coś tu poratować 🙂 Inaczej półka po posprzątaniu na drugi dzień ma już swoją przemianę i wygląda jakby piorun w nią strzelił. Przynajmniej tak mamy u córuńńńci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *