Ile zapłacimy za instalację oświetlenia w ogrodzie?

Ceny lamp są najróżniejsze. Wszystko zależy od rodzaju lampy. Możemy kupić lampę stojącą, która wykonana jest z drewna dębowego za ponad 1 tysiąc złotych albo postawić na tańszą za którą zapłacimy 30 zł. Wybór lamp to jedno, czeka nas jeszcze podłączenie wszystkich lamp co kosztuje od 100 zł do 150 zł. Za jedno podłączenie. Oprócz tego dojdzie jeszcze cena za specjalny kabel, który zostanie rozprowadzony po ogrodzie oraz gniazdka zewnętrze, które kosztują do 40 zł. Najtaniej wyniosą nas oświetlenie solarne, nie wymagają podłączenia a jej źródłem zasilania jest energia słoneczna. Jednak takie oświetlenie ma swoje ograniczenia, na pewno przy zastosowaniu takiego typu oświetlenia nie będzie możliwe osiągnięcie efektu oświetlenia punktowego. Taki efekt zapewni nam reflektor.

Co ciekawego na rynku?

Ostatnio furorę robi oświetlenie ogrodowe w których stosuje się diody LED. Jest to rozwiązanie dla kogoś, kto chce uzyskać dużo jasnego światła. Jest to zdecydowanie energooszczędna opcja, ponieważ kiedy reflektor pobiera 40 W to dioda LED potrzebuje jedynie… 1 W. Dodatkowym plusem jest to, że w prawie wszystkich przypadkach oświetlenie LED’owe można zaprogramować. Coraz częściej wykorzystuje się także oświetlenie ogrodowe o niskim napięciu, takie oświetlenie świetnie nadaje się do podświetlenia różnych elementów architektury jak na przykład wodospady.

Jeśli chcemy postawić na oszczędność, dobrze też zdecydować się na oświetlenie w którym znajduje się czujnik ruchu. Będzie się zapalać tylko wtedy, gdy wyczuje w pobliżu ruch. Nie musimy pamiętać o wyłączniku. Na temat energooszczędnych rozwiązań więcej przeczytamy tutaj:http://lumos.shop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *