Jak przekonać dzieci do dentysty?

Dzieci bardzo często reagują bardzo negatywnie na hasło „dentysta”. Może to wynikać ze złych doświadczeń oraz niewłaściwego podejścia dotychczasowych lekarzy. Dziecko jest pacjentem specyficznym, a stomatologia dziecięca nie bez powodu została wyszczególniona spośród innych dziedzin stomatologii.

Jak pokonać strach dziecka przed dentystą?
Doskonałym pomysłem są tzw. wizyty adaptacyjne. W ich trakcie dziecko może zapoznać się z gabinetem stomatologicznym oraz samym lekarzem. Niewielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę, ale taką wizytę warto odbyć już około pierwszego roku życia dziecka. Wizyta powinna mieć formę zabawy w czasie, której dziecko przyzwyczaja się do współpracy z dentystą. Bardzo ważne, aby rodzic był cały czas blisko dziecka, wyjaśniał jego wątpliwości oraz odpowiadał na pojawiające się pytania. Dentysta może opowiedzieć o wyposażeniu gabinetu oraz przeznaczeniu poszczególnych narzędzi. Oczywiście w sposób dostosowany do wieku dziecka.

Gdzie w Krakowie odbyć wizytę adaptacyjną?
Jeżeli chodzi o takie dziedziny medycyny, jak stomatologia Kraków stoi na bardzo wysokim poziomie. Nic dziwnego, że wizytę adaptacyjną nasze dziecko może odbyć w każdej większej klinice dentystycznej. Przykładem może być Centrum Dentystyczne Zakopianka, a wszelkie informacje znaleźć można na stronie kliniki http://www.dentysta-zakopianka.pl Na pewno warto przemyśleć to rozwiązanie. Wizyta adaptacyjna to krok w kierunku wykształcenia bardzo dobrego nawyku regularnych wizyt u stomatologa.

Źródło: http://novaestetica.pl/dentopedia-wizyta-adaptacyjna-u-stomatologa.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *