Jaką kurtkę wybrać w góry?

Jedną z najważniejszych części ekwipunku osoby wybierającej się w góry jest kurtka. Sam jej wybór z kolei nie jest taki prosty, jak może się wydawać, gdyż w każdym sklepie znajdzie się kilkanaście różnych modeli. Pierwszą podstawową kwestią jest to, jakie funkcje powinna spełniać taka kurtka. Czy ma być wiatr szczelna, czy nieprzemakalna? Jeśli wybieralny typ hard shell, czyli nieprzemakalną kurtkę, trzeba liczyć się z tym, że będzie ona również wiatr szczelna. Ubieranie się w cebulkę też nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będzie się suchym przez cały czas, a nasze ciało powinno oddychać.

Dobrym rozwiązaniem będzie założyć na sam początek bieliznę termoaktywną, która odprowadza wilgoć z ciała, następnie prima loft lub jakaś kurtka. Takie warstwy ubioru najczęściej zalecane są w porze zimowej, natomiast w lecie najzupełniej powinna wystarczyć nam kurtka sof shell, która pozwoli lepiej oddychać, ale z kolei trzeba liczyć się z tym, że nie jest ona przeciwdeszczowa, co wiąże się ze zmoknięciem i dużym prawdopodobieństwem przechłodzenia organizmu.

A co z ceną? Jeśli interesuje nas kurtka wodoszczelna, wiatr szczelna i w której nasza skóra będzie swobodnie oddychać, trzeba się liczyć, że za takową zapłacimy 300-500zł. Trzeba zwrócić również uwagę na stopień wodoodporności kurtki. Taką informację każdy producent podaje w skali współczynnika słupka wodnego, na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu. Sklep internetowy e-moko.pl oferuje najlepszej jakości kurtki idealne na wypady w górskie klimaty. Można tam znaleźć popularnych producentów jak na przykład Aku, Wolf skin, The NortFace czy Black Diamond, którzy są jednymi z najlepszych wiodących producentów sprzętu górskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *