Właściwe oparcie dla kręgosłupa – jak wybrać fotel do biura?

Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji nigdy nie jest wskazane dla naszych pleców. Niestety, dla wielu osób to konieczność – przed komputerem spędzają bowiem wiele godzin w pracy. Jeśli nie da się zmienić pozycji, w której pracujemy, dobrym rozwiązaniem dla zwiększenia komfortu w codziennych obowiązkach jest zmiana fotela biurowego na lepszy i wygodniejszy.

Źle dobrany fotel biurowy może skutkować wieloma problemami, związanymi zarówno z niewygodą, jak i ze zdrowiem. Po wielu godzinach spędzonych w nieprawidłowej pozycji czujemy się zmęczeni, a miesiące czy lata takiej pracy to prosta droga do poważnych problemów z kręgosłupem. Aby ich uniknąć starannie wybierze ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze.

Fotel biurowy musi być przede wszystkim wygodny, a dopiero potem ładny. Nawet najbardziej efektowny i designerski mebel nie spełni bowiem swojego zadania, jeśli siedzenie na nim będzie niewygodne i mało komfortowe. Wybierając fotel warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji siedziska i dopasowania go do potrzeb osób o różnym wzroście. Podczas siedzenia najlepszą pozycją jest bowiem taka, w której nogi zgięte są w kolanach pod kątem 90 stopni. Zbyt wysokie lub zbyt niskie siedzisko sprawia, że trzeba przyjąć niewłaściwą postawę. Na dłuższą metę to prosta droga do chorób zwyrodnieniowych w obrębie pleców.

Oprócz siedziska w fotelu bardzo ważne jest oparcie. Powinno być wysokie, stabilne, wytrzymałe i tak wyprofilowane, by właściwie podpierać wszystkie odcinki kręgosłupa. Aby oparcie spełniało swoją rolę, siedzisko nie powinno być zbyt głębokie, aby osoba siedząca mogła bez trudu podeprzeć plecy i pracować w prawidłowej pozycji.

Więcej na temat ergonomicznych foteli do pracy przy komputerze znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *