Idealne buty na orlik

Korzystając z orlików musimy pamiętać, że nie możemy na nich biegać bez odpowiedniego obuwia. Dobrze dobrane buty wpływają korzystnie na komfort gry, przyczyniając się do zmniejszeni ryzyka kontuzji. W sporcie najważniejsze jest, aby zachować dobre zdrowie i cieszyć się nim bez ograniczeń. Specjalistyczne buty nie są przeznaczone tylko dla profesjonalnych sportowców, ale dla każdego, kto dba o własną wygodę i zdrowie.

Buty sportowe

Idealne obuwie musi zapewnić przyczepność do podłoża, zwiększać komfort podczas gry i nie prowadzić do uszkodzenia mięśni, ścięgien i kości. Przy wyborze butów musimy kierować się zdrowym rozsądkiem i wziąć pod uwagę do czego będą używane. Na orlikach, które mają sztuczną powierzchnię najlepiej sprawdzą się buty z podeszwą AG (artificial grass). W skrócie są to okrągłe korki z wypustkami, dają pełną przyczepność na murawie boisk wyłożonych sztuczną trawą podsypaną granulatem. Te mini-koreczki mają za zadanie ułatwić poruszanie się po boisku, zapewniając wygodę noszenia ich chodząc po sztucznej trawie.
Turfy są często nazywane śniegówkami buty turfy na orlik, bo kiedyś, gdy nie było boisk ze sztuczną nawierzchnią, wypełniano ją żwirem. Powierzchnia placu zazwyczaj zimą była twarda, śliska lub zmrożona. Do tego typu murawy turfy nadają się doskonale.

Czy warto kupić turfy?

Ich cena nie różni się od wartości zwyczajnych sportowych butów popularnych marek, a po zdarciu się gumowych koreczków można używać ich do grania na hali. Uważać jednak należy na kontuzje, zwłaszcza na skręcenie kostki bo są nieco twardsze od tradycyjnych halówek. Mogą także zostawiać brzydkie czarne ślady na parkiecie. Jednak musimy pamiętać, że są przeznaczone do innej nawierzchni, jaką jest sztuczna trawa i tam najlepiej będą się spełniać na nogach sportowca. Jednak musimy pamiętać do czego są przeznaczone, a nie będziemy rozczarowani po zakupie. Turfy świetnie nadają się do zmarzniętej, śliskiej i zmrożonej nawierzchni, na jaką możemy natrafić na orlikach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *