Kiedy warto skorzystać z firmy transportowej?

Czeka nas przeprowadzka. Być może dostaliśmy nową pracę w innym mieście a może kupiliśmy mieszkanie w tym samym mieście i się do niego przeprowadzamy? W każdym razie większość z nas myśli, że najbliższe dni będą stresujące, czeka nas bowiem potworny bałagan. Nie musi tak być. Przeprowadzka może być dobrze zorganizowana pod warunkiem, że się do niej odpowiednio przygotujemy i nie będziemy za wszelką cenę robić tego co jest ponad nasze siły, tylko zamówimy firmę transportową.

Kiedy damy radę sami przeprowadzić mieszkanie?

Jeśli musimy przeprowadzić dwupokojowe mieszkanie, sprzętu i mebli jest niewiele to może nam się udać zrobić to z pominięciem firmy transportowej. Będziemy jednak potrzebowali do pomocy kilku osób, pod warunkiem, że wszelkie rzeczy zmieszczą się do bagażnika samochodu osobowego. Może jednak mamy w swoim otoczeniu kogoś, kto dysponuje większym samochodem? Bagażówka może się przydać w przewożeniu lodówki czy pralki. W każdym razie jeśli będziemy sami przeprowadzać mieszkanie niezbędne będą kartony. Możemy je kupić w sklepie albo poprosić o nie w supermarkecie w którym robimy zakupy. Ile kartonów się przyda? Do przeprowadzki dwupokojowego mieszkania będziemy potrzebować około 20.

Antyki, akwarium? Zdaj się na fachowców

Może się zdarzyć, że w Twoim mieszkaniu znajduje się akwarium lub jakaś wiekowa szafa lub pianino. Jeśli posiadasz cenne rzeczy to lepiej zdaj się na fachowców, lepiej nie ryzykować, że przez nieuwagę wyrządzimy jakąś szkodę, tylko zdać się na kogoś, kto ma doświadczenie w transporcie tego typu rzeczy. Podobnie jest z transportem akwarium. Jeśli jest duże to trzeba je odpowiednio zabezpieczyć, żeby się nie stłukło.

Możesz zamówić firmę do pojedynczej usługi

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz zamawiać firmy przeprowadzkowej do całej przeprowadzki, możesz zamówić ją do pojedynczych zadań, np. do przewiezienia łóżka. Koszt takiej usługi waha się od 150 zł do 350 zł. Warto skorzystać wówczas z usług firmy, której transport i przeprowadzki mieszkań to specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *