Jaki prezent na chrzciny dla chłopca?

Każdy zaproszony na chrzciny pragnie ofiarować dziecku prezent niepowtarzalny, który stanowić będzie pamiątkę na całe życie. Wiele osób zastanawia się, czy nie lepiej postawić jednak na prezent praktyczny, który z pewnością ucieszy rodziców małego kawalera. Decyzja należy oczywiście do każdego z nas. Postaramy się podpowiedzieć, jakie podarunki na chrzciny dla chłopca warto rozważyć.

Pieniądze zamiast prezentu?
Wręczanie przysłowiowej koperty niektórym wydaje się niewłaściwe. Jednak trzeba uczciwie stwierdzić, że to rodzice dziecka wiedzą najlepiej, co mu jest potrzebne do szczęścia. Niekiedy sytuacja materialna rodziców nie jest najlepsza. Wtedy takie wsparcie finansowe może naprawdę okazać się potrzebne. Jednak zadbajmy o odpowiednią oprawę takiego „prezentu”. Warto dołączyć do niego choćby niewielki drobiazg, stanowiący pamiątkę tego ważnego wydarzenia, jakim jest chrzest. Pomysłów jest wiele: książeczka pamiątkowa, tuba z życzeniami, piękna kartka, a w środku płynąca prosto z serca dedykacja.

Nawiązanie do religijnego charakteru uroczystości
Chrzest jest przede wszystkim uroczystością religijną. Bardzo dobrym pomysłem są, zatem wszelkie prezenty o charakterze religijnym. Łańcuszek z medalikiem czy obrazek z Matką Bożą lub Świętą Rodziną będą stanowiły pamiątkę na całe życie. Popularnością cieszą się również Biblie dla najmłodszych z pięknymi ilustracjami. Tutaj można dodatkowo zamieścić jakąś osobistą dedykację. Wśród wydawnictw religijnych można znaleźć również ciekawe życiorysy świętych. Wybierzmy książkę z życiorysem patrona małego chłopca lub jakiej innej, ciekawej postaci.

A może prezent praktyczny?
Szukając prezentów praktycznych, poszukamy takich, które rzeczywiście posłużą maluszkowi przez najbliższe miesiące, a nawet lata. Lista dziecięcych akcesoriów wydaje się nie mieć końca. Bardzo ciekawą opcją są maty edukacyjne stymulujące rozwój dziecka i pozwalające na wiele godzin fantastycznej zabawy. Bardzo ciekawą propozycją mogą okazać się wszelkiego typu leżaczki, dzięki którym maluch może obserwować swoje otoczenia w pozycji półleżącej. Do wyboru mamy również szeroki asortyment grzechotek, gryzaków oraz innych zabawek. Warto zainteresować się szczególnie zabawkami edukacyjnymi. I na koniec bardzo szeroka kategoria prezentów dla małego chłopca, czyli ubranka. Ich rodzaj oraz rozmiar warto wcześniej skonsultować z rodzicami dziecka.

2 thoughts on “Jaki prezent na chrzciny dla chłopca?

  1. Też zastanawialiśmy się co córka dostanie na chrzciny. Było z tym różnie. Jedni symbolicznie inni kilka tysięcy (babcie i dziadkowie). A teraz znajomi wrócili z Włoch i zafundowali dziecku badania genetyczne typu igenesis. Po prostu rewelacja jak to zobaczyliśmy. Kopalnia wiedzy, co podawać, czego unikać i nie wciskać na siłę bo geny wyraźnie podpowiadają – z tym może być problem. Niestety (a może stety) podpowiadają też o możliwych chorobach w przyszłości. Jak ktoś ma czas to niech sobie wyggoluje. My jesteśmy pod wrażeniem

  2. Wedlug mnie na pewno nie pieniadze. Wiadomo, ze rodzicom by sie przydaly dla malucha, ale tu chodzi o pamiatke. Ja zawsze kupuje (mam duza rodzine) albumy od limiq na chrzest – maja pieknego grawera, skladniki, dzieki ktorym zdjecia nie blakna ani nie zolkna i do tego sa w pieknej oprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *