Dobre jakościowo zdjęcie- dlaczego to takie ważne?

Przygotowując swoją stronę internetową, trzeba pomyśleć o wizualnym contencie dla produktów. W ten sposób możemy przyczynić się do poniesienia konwersji i sprzedaży. O dobrych zdjęciach powinny zawsze pamiętać butiki, które swój towar sprzedają przez internet. Trzeba zadbać o wszystkie elementy na stronie internetowej. Musimy mieć dobrą grafikę, piękne zdjęcia, ciekawe opisy produktów. Jeśli nie zadbamy o to wszystko możemy stracić klienta.

Dobre zdjęcia są ważne

Klienci zwracają uwagę na dobre jakościowo zdjęcia, przyglądają się każdemu szczegółowi. Jeśli ktoś sprzedaje ciuchy, to potencjalni klienci zwracają uwagę na makijaż modelki, jej fryzurę, stylizację, oświetlenie planu- dosłownie wszystko brane jest pod uwagę! Oprócz tego, ważne jest jeszcze coś. A mianowicie: historia, którą autor stara się ukazać za pośrednictwem zdjęć. Sesja zdjęciowa to nic innego właśnie jak historia ukazana za pomocą zdjęć. Nie do zaakceptowania jest więc sytuacja by modelki stały pod białą ścianą bez ruchu i tylko pozowały do zdjęć. Wszystko jest istotne. Także to, gdzie będzie wykonane zdjęcie. Co składa się na jakość zdjęcia: rozdzielczość obrazu, jakość obróbki, scenografia, oświetlenie całego planu zdjęciowego, wybór odpowiedniej modelki, która będzie prezentowała nasze ciuchy, makijaż i fryzura, ale także mimika twarzy. Ogólnie rzecz ujmując: chodzi o sposób w jaki modelka będzie prezentować nasze ciuchy.

Zdjęcia to pokazanie historii

Wizualny storytelling to coraz częściej wybierany sposób, by zachęcić potencjalnych klientów do zakupu. Dzięki dobrym zdjęciom możemy pokazać styl kolekcji ubrań, przesłanie a także inspiracje. To świetny sposób na pokazanie koncepcji marki. W przypadku butików sprawdzi się taka forma zdjęć jak lookbook. Czym jest lookbook? To seria zdjęć, które przedstawiają styl marki, ale także pokazują jakie jest przesłanie kolekcji. To zdjęcia które inspirują. Zdjęcia produktowe to nie tylko świetny sposób na podniesienie sprzedaży, ale także to kolejny kanał optymalizacyjny SEO. Ciekawe, unikalne teksty to idealny sposób do tego, by podnieść swoją pozycję w wyszukiwarkach. Trzeba tylko znaleźć profesjonalne studio fotograficzne: http://pixagency.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *