Wydzielenie stref w ogrodzie i ich właściwe oświetlenie

Ogród to miejsce spełniające jednocześnie kilka funkcji. Poza najbardziej oczywistą rolą, dekoracyjną i reprezentacyjną, staje się także przestrzenią do wypoczynku, zabawy oraz rekreacji. Dlatego współczesne ogrody z reguły dzielone są na kilka stref, a każda z nich powinna zostać właściwie oświetlona. Dzięki temu możemy stworzyć w ogrodzie naprawdę przyjemne, komfortowe i bezpieczne warunki.

Strefy dekoracyjne w ogrodach są dziś zorganizowane w rozmaity sposób. Najprostszym rozwiązaniem, wymagającym najmniej zachodu jest ładnie przystrzyżony trawnik oraz iglaki. Wiele osób decyduje się jednak na rozbudowanie przestrzeni ozdobnej o kwiaty czy krzewy. Aby podkreślić najpiękniejsze elementy, warto zamontować lampy niskie lub średniej wysokości.

Strefa rekreacyjna najczęściej obejmuje altankę, miejsce do grillowania, meble ogrodowe. W niej także należy zadbać o właściwe oświetlenie. Pamiętajmy o tym, że przyjęcia czy biesiady w ogrodzie urządzamy z reguły wieczorem. Mają one swój niepowtarzalny klimat, a piękne oświetlenie jeszcze potęguje to wrażenie. Producenci oświetlenia mają nam do zaoferowania wiele: romantyczne lampiony, stylowe latarenki, kinkiety umieszczane na ścianach altanki. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepu lumos.shop.pl, aby przekonać się, że wybór jest ogromny.

Wiele osób ceni sobie możliwość uprawiania sportu w ogrodzie, na świeżym powietrzu. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu są dzieci. Ogród daje im wówczas szansę na wybieganie się i rozładowanie drzemiącej w nich energii. Wysokie lampy sprawią, że strefa sportowa może nam bezpiecznie służyć również po zapadnięciu zmroku.

Źródło: http://blog.superlampy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *